Sílo vůle, haló!! Kde jsi?!

11. january 2017 at 15:45 | Susane S. |  Píšu
Bych si fakt přála. Přála bych si přestat kouřit i cigarety i trávu. Jenže moje síla vůle je fakt mizerná. Přestat kouřit se snažím bezmála 4 roky. Každý můj pokus o to dopadl samozřejmě stejně, vydržela jsem to pár dní a pak nastal moment kdy si předemnou někdo zapálil a já automaticky musela taky. Kupovat si krabičku téměř ob den už je pro mě skoro automatický. Ani nevíte jak mě to deptá mozek. Stejně mi ty cíga absolutně nechutnaj a ani nepociťuju žádný uspokojení když si potáhnu a vyfouknu kouř, kterej obsahuje bezpočet sraček, který způsobujou raka (to nám samozřejmě na každý krabičce nezapomenou oznámit).
S přítelem se snažíme přestat kouřit už celý ten rok co jsme spolu, jenže to je kusovka sem a kusovka tam a pak najednou koupíme si krábu, protože koupit si jedno cígo za 5 korun se fakt nevyplatí žejo. Sere mě jak jsem slabá, jak u ničeho nevydržím, jak mám STRAŠNĚ SLABOU VŮLI! Jenže závislost je závislost, že. Vždycky jsem si říkala, že dokážu přestat kdy budu chtít, ale teď se mi zrovna nechce, hmm a bude se ti někdy chtít? Někdy určitě. Kdo kouří už delší dobu, určitě to zná. Určitě zná ten pocit, kdy jste jakoby něčím spoutaní a nevíte jak se z toho vymotat.


Teď tedy k tý trávě no.
Na tý asi tak úplně závislá nejsem. Hlavně za to neutrácim, takže mi to je jedno, když si dám toho jointa denně. Zadarmo chutná všechno. Narozdíl od cigaret, mi tráva chutná, voní a dělá i dobrý stavy i náladu. Jenže dát si jointa bez tabáku je fakt na hovno, protože to musíte pořád zapalovat žejo. Takže hulit=kouřit. Ne zas tak převratný to nebude, na toho jointa by stačila ta kusovka za 5 korun. Jenže u větví (vietnamci) většinou prodávaj pašovaný cíga jako kusovky a ty jsou teda vodporný až z toho bleju, někdo říká, že v tom brku to jakože nepoznáš tu chuť tabáku, ale já teda jo, já jo.
Abych řekla pravdu, tak to hulení beru spíš už jako takovej životní styl. Lidi kolem mě už takhle znaj, všichni o mně ví, že jsem smažka (brát s rezervou prosím). Jsem asi tak nejslušnější smažka vůbec, protože řekněte mi, kdo hulí a je tak úspěšnej ve škole jako já? :D Nikdo. Já jsem prostě tak vychcaná až jsem chytrá. Dobře, trochu to ego shodím, na to tady nejste zvyklí.

Vzhledem k tomu, že jsem zkrátka bastard (doma mi to vždycky vysvětlovali jako člověka, kterej nevyrůstá v úplný rodině), z naprosto debilní rodiny tak mám i logicky větší sklony k tomu propadat závislostem, naštěstí se držím dál od tvrdýho a od chlastu, nikdy bych si třeba nic nešňupla, na to mám až moc velkou hrdost, za to bych těch jointů vyhulila denně třeba 30 kdybych měla materiál.

Ale zpátky k mojí vůli, aby to jakože nevypadalo, že začátek článku je k tématu a pak tady melu úplně o něčem jiným. Abych vás uvedla na správnou linii, jsem zkrátka člověk, kterej je totálně psychicky úplně někde jinde, než jeho vrstevníci, jakože fakt. Jsem jiná a dělá mi to tak moc dobře, ale má to svojí dost blbou stránku, i když mám samozřejmě plno pozitivních vlastností a jsem naprosto dokonalá, tak mám takovou debilní vlastnost a to je nestálost, nevyrovnanost, až chronická citlivost, výbušnost, taky nevrlost, atd atd ... Z toho plyne, že u ničeho nevydržím a nejsem schopná vydržet (jen tak pro příklad ... už jste si toho mohli všimnout na základě toho, jak často měním vzhled blogu, řekněme, že to skoro každý druhý týden, možná každý týden když mám čas), jak už jsem zmínila moje síla vůle je na bodu mrazu a já se ze všech sil snažím tu "hodnotu" nějak posunout výš, ale to by muselo znamenat, že bych musela překonat sama sebe a to je právě ten kámen úrazu, já se bojím překonávat sama sebe, já chci zůstat v tý svojí škatulce, kde jsou schovaný všechny moje depky a výkřiky do tmy a prostě nechci z ní ven.

Mít silnou vůli je neskutečný umění a já se klaním před lidmi, kteří když něco řeknou tak toho i docílí. Jenže já jsem prostě krysa bez snů a cílů. Co přijde, přijde. Na nic se dopředu nepřipravuju, je mi to jedno. Je mi fuk jak to dopadne, je mi fuk jak budu působit. Kolikrát jsem se snažila pomocí svojí vůle změnit svoje chování a přístup k druhým, jenže mně je zkrátka úplně u prdele co si o mně budou říkat lidi kolem. Je mi u prdele, že pomlouvaj, že mě maj v hubě častěji než péro svýho starýho. Vždycky když jsem byla fakt odhodlaná, že druhý den se budu chovat mile, budu se převážně usmívat, slibovala jsem sama sobě, že nebudu taková megera tak to dopadlo katastrofálně, nikdy jsem to nevydržela déle než den. Nuemím bejt falešná, ani nechci. Je pravda, že bych nemusela být tak impulzivní, ale jsem to já a myslím si, že spoustu lidí kolem mě si na to už zvyklo a těch lidí si vážím, opravdu si vážím lidí, kteří mě dokázali pochopit a tolerujou mojí povahu, akorát to nedávám najevo no, i k těm lidem který to zkousli se chovám jako svině někdy. Přitom další den přijdu a jakoby nic, jakoby se včera nic nestalo.

Moc bych si přála být někým jiným, nejsem se sebou spokojená, i když svýmu okolí násilně rvu do hlav to, že jsem nejvíc confident. Pak si uvědomim to, že jsem to prostě já, podívám se do zrcadla, vidím ten krysí pohled, tu zmrdovinu v očích a řeknu si, že na tak krásnou tvářičku se přece nemůžu zlobit, ona za to přece nemůže že je debilní, že nemá absolutně žádnou empatii ani schovívavost, ani možná tu toleranci, možná ani ne trpělivost. Za to jaká je může určitě to, že chudáček vyrůstala mezi zmrdama a to že jí nikdo neměl rád.

PARDON.

tady máte ještě písničku


 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Maisha | Email | Web | 11. january 2017 at 16:28 | React

Vietnamci, jakožto příslušníci určité národnosti se píšou s velkým V na začátku slova. :-D

2 Eliss | Web | 11. january 2017 at 17:02 | React

Tak třeba to jednou opravdu půjde a sekneš s tím. Moc bych ti to přála...

3 Tess | Email | 11. january 2017 at 17:07 | React

Naprosto tě chápu a znám to :) já sice "jen" kouřím ale je to už asi 4 roky a z toho 2 roky si říkám přestanu, a nejdéle se mě to drželo asi týden a pak přijde někdo kdo mi nabídne a já nedokážu říct ne!! takže ti držím palce aby ti to vyšlo

4 Jana | Email | Web | 12. january 2017 at 14:45 | React

Hele závislost na trávě jde vybudovat jen horko těžko :) A pokud balíš brka a nejedeš ze skla, tak to jako životní styl brát jde. Záleží ovšem, kolik ti je let, že :D Ale pokud ti to jde ve škole... Každopádně ubalit se dá brko i bez tabáku aby dobře hořelo - žila jsem v Amstru, tak vím, o čem mluvím :)

5 Ev. | Web | 13. january 2017 at 23:53 | React

Jsem pravděpodobně hodně jiná povaha, ale jinak to mám celkem stejně jako ty. Teda nekouřím, nikdy mě to nechytlo, prostě mi to nechutná, trávu jsem byla skoro donucená jednou vyzkoušet, co to se mnou udělá, ale nic to neudělalo, asi to bylo málo a já to nechtěla nějak riskovat radši :D Ale taky si vždycky řeknu, že něco změním, že to takhle nejde, ale nakonec to skončí u toho, že je to jedno, že to všechno nějak dopadne a nelámu si s tím hlavu :D

6 darthnellr | 16. january 2017 at 13:37 | React

Jako dřív jsem taky měla krabičku tak na 2-3 dny, teď mám jednu na týden ( víkend je teda horší) a hlavně mě furt všichni ti zmrdečci stahovali :D A pak taky ten tabák potřebuješ žejo k něčemu :D Jedině ,,máčka, jedině :D Čauu smážo :DDD bych chtěla vidět toho idiota, co ti tak říká :D Vydržíš, s frajerem jsi už rok ne, tak to tak hrozný nebude <3 Přesně, co přijde, přijde, nač se stresovat :DD Andílek s ďáblíčkem v těle říkáš ? <3

7 cincina | Web | 22. january 2017 at 22:46 | React

Já ti samozřejmě držím palce, protože přestávat kouřit je hrozně těžký. Neznám to z vlastní zkušenosti, ale u mě v rodině se o to taky někdo pokoušel a vůbec se to nepodařilo. Ono vypadá, že je to lehké, ale vůbec není. Já třeba nekouřím, ale příležitostně na nějaké akci si dám. To se pak všichni diví, jaktože mám v ruce cígo, když ho jindy nevidí. Myslím si, že sem tam to neuškodí. Stejně sračky jsou všude kolem nás, tak co.
Já bych ti s tou vůlí tak ráda nějak pomohla, ale vážně nevím jak. Já když se do něčeho zakousnu, tak si za tím jdu. U mě je problém, že jdu kolikrát i přes mrtvoly, což je samozřejmě hnusný:D Ale když něco chci, tak to dostanu.
Já ti držím palce. Hele, je rok 2017. Třeba ta sedmička vážně něco znamená a letos se to všechno změní:D

New comment

Be advised that this discussion is moderated. Every new comment has to be approved by owner of this blog before it is displayed.

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama