Poslední zmínka o minulosti

2. august 2016 at 22:28 | Susane S. |  Píšu

Dlouho jsem přemýšlela, zda tenhle článek vydat. Hodněkrát jsem ho přepisovala, stále něco předělávala, přemýšlela jsem i nad tím, že se na tohle téma vykašlu a že se o něm nebudu zmiňovat. Nakonec jsem se tedy rozhodla, že ho zveřejním. Řekla jsem si, že byste třeba stály o tom vědět o mě a mé minulosti víc. Upřímně článek mám uložený už nějakou dobu, akorát jsem neměla náladu na to ho dopsat a doladit ty zbytky. Dnes jsem ho se vším všudy dokončila a jsem spokojená, tak snad budete i vy. Jelikož si nepamatuji ze svého dětství mnoho, tak se budu snažit napsat to tak jak si to pamatuji a doložit to i nějakými fakty co mi vyprávěla babička. Nebylo pro mě snadné toto sepsat, málo lidí z mého okolí tyto informace o mě ví. A proto jsem ráda, že se s vámi o tyto zkušenosti mohu podělit. A byla bych moc ráda, kdyby jste mě nelitovali, není proč, jsem šťastná a nic mi nechybí.


Těžký život?
To je otázka, kterou si často kladu. Můj život nebyl jednoduchý a díky zkušenostím z dětství ani nikdy nebude. Již jako malé děcko jsem viděla a slyšela věci, které se před dětmi schovávají pod postel. Matka brala drogy, hrála automaty. Otec byl notorik a agresor. Kdybych měla své dětství popsat v pár slovech, nebylo by mezi nimi žádné hezké nebo pozitivní. Je to samé násilí, hluk, bordel, chaos, pláč,... Moji rodiče jakožto "velmi starostliví" mě opustili. Oba dva. Matka utekla bůh ví kam a otec má svou rodinu. Ani jeden se o mě nezajímá. Jsou nezodpovědní vůči všemu. Nedělají si těžkou hlavu s tím, jestli mám co jíst. Jestli mám oblečení, nějaké peníze, jestli vůbec chodím do školy. Rodičovství jim absolutně nic neříká a asi nikdy neříkalo. Zkrátka. Strávili spolu noc, výsledkem jsem já a co dál? NIC.

Žití s rodiči si pamatuji jen matně. Vlastně si pamatuji jen ty ošklivé chvíle, kdy otec mlátil mámu, nebál se sáhnout i na mě nebo na našeho psa. Bylo mu to prostě jedno, hlavně že si do něčeho nebo do někoho bouchne. Několikrát rozmlátil i nábytek, nebo nádobí. Bylo mu jedno, že já všechno vidím, že jsem všeho svědkem, bylo mu jedno že ho nenávidím. Teď na to pohlížím tak, že si to matka zasloužila, když byl otec v práci, nechávala mě pořád samotnou doma, já jakožto malé dítě jsme se nudila, tak jsem dělala bordel. Když se vrátila, zfetovaná bez peněz vždycky mě zbila za to že dělám bordel. Otec se vrátil z práce a na oplátku zmlátil mámu a takhle furt dokola. Jelikož máma prohrála všechny peníze v automatu, nebo je utratila za fet a fotr všechno propil tak jsme kolikrát neměli co jíst, pamatuji si, že jediné co jsem jedla byl hrášek z konzervy a tvrdý chleba. Od té doby nemůžu vidět hrášek.

Soudní jednání, jak to bude s malou Susane dál?
To bylo matce a fotrovi úplně u prdele. Hlavně ať se mě zbaví. U soudu se tedy rozhodovalo, zda mě bude mít v péči matka nebo otec. Samozřejmě ani jeden nejevil nějaký extra zájem, jenom aby to měli zasebou. Soud rozhodl tak, že v péči mě nemůže mít ani jeden z rodičů. Ajéje, takže děcák?! No samozřejmě není jiná možnost. Ale ano je. K soudu se dostavila BABIČKA. Tenkrát ji bylo něco kolem 60 let. Sama soudkyně oslovila babičku, zda-li by nebylo možné si mě vzít do pěstounské péče. Babička ani vteřinu neváhala a řekla ano. Tímto krátkým souhlasným slůvkem počal můj nový život, šťastnější, smyslnější a hlavně spokojenější. Mé trápení bylo ukončeno.

O hrdince
Kdo jiný by mohl být nazván hrdinkou, než má milovaná duše, babička. Babička je ve znamení vah, to znamená, že je velmi inteligentní, citlivá, bystrá a vnímavá. Kromě toho má také smysl pro humor, umění a v jejím srdci mají místo jen ti nejdůležitější. Ti mají velké štěstí a nejen to, každý koho si babička nese v srdci je obklopen velkou láskou a tolerancí. Nejraději by se pro každého rozdala a jako poslední myslí na své blaho, což patří mezí její slabší stránky. Je až úctyhodné jak umí řešit každý problém, problém pro ni není nepřítel, ale výzva. Odjakživa ji odpuzuje agresivita a násilí, těmto situacím se vyhýbá co může. Nemá ráda, když se v rodině někdo neshodne a snaží se to vždy vyřešit tak aby se všichni usmířili a nikdo nebyl poškozen. Zkrátka je to milionová žena, která si zaslouží jen to nejlepší. V životě to však také neměla lehké. Starala se o své děti, kterých měla 5, chodila do práce a všechno zvládala s největším klidem. Její manžel ji nemohl pomáhat, protože pracoval v dolech a doma byl jen zřídkakdy. Zabezpečil ji spíše z té peněžní stránky, na milostnou se trochu zapomínalo, ale i přesto spolu žili až do dědovy smrti. Od té doby je babička sama, vždycky říkala, že jiný muž u ní nemá místo, jelikož ten pravý byl jen jeden. Byli manželé přes 40 let. Prý by se nedokázala zamilovat do jiného muže, protože jiný muž nemá a nikdy mít nebude ten jistý okouzlující šarm jaký měl děda.

Já jako velký dlužník
Ano je to tak, jsem babiččin velký dlužník. Vím, že to co pro mě všechno udělala ji nebudu moc nikdy splatit, ale snažím se ji se vším pomáhat a nebýt její přítěží, naopak. Babička hodně zakládá na vzdělání, protože podle ní je vzdělání klíčem ke spokojenému životu. Já sice takový pohled na věc nemám a nemyslím si, že vzdělání je jediná cesta ke spokojenému životu, ale i tak se snažím mít ve škole dobré výsledky aby ze mě babička měla dobrý pocit. Abych aspoň z nějaké části babičce vrátila to co pro mě dělala, vybrala jsem si obor sociální činnost. Jelikož babička už není nejmladší bude potřebovat za pár let pečovatelku, která se o ní bude starat. Nikdo by se o ní nedokázal postarat lépe než vlastní vnučka, která je jí na celý život zavázána.

Na závěr tohoto článku bych chtěla říct, že někdy se nechovám zrovna ukázkově a že semnou měla babi docela trápení, ale všechno zlé je už snad za námi a v současné době se snažím se vším pomáhat a pokud možno co nejvíce ji usnadnit veškerou práci. A ač se zdá, že můj život byl docela chmurný a ne moc snadný, tak teď se vše otočilo a můžu říct že všechno zlé je k něčemu dobré. Nyní si nemůžu na nic stěžovat, mám všechno o čem se mi mohlo dříve jen zdát. Střechu nad hlavou, lásku, spokojený život. Ještě bych chtěla dodat, aby jste si vážili toho co máte a nerouhali se, protože kdykoliv o to můžete přijít.

 

3 people judged this article.

Comments

1 Molly. | Email | Web | 3. august 2016 at 9:51 | React

Páni. Tak babička je teda úžasná paní. To čím sis prošla mě moc mrzí ale hlavní na tom je, že jsi momentálně šťastná. To je důležité. To co bylo, bylo. Teď je teď a ty buď hlavně šťastná :) Taky si nemyslím, že by vzdělání byla jediná cesta ke spokojenému životu :) Pěkný článek :)

2 Daisy | Web | 3. august 2016 at 11:11 | React

Podle mě má každý svůj životní příběh :)

3 Brunet. | Web | 3. august 2016 at 11:40 | React

Skvelý článok, treba zo seba vždy dostať von všetko, čo nás trápi a ničí.
Ak si čítala môj článok vieš, že s tými rodičmi som to mala rovnako, teda iba s otcom, preto s tebou úplne súcitím a mrzí ma, že aj ty si si tým musela prejsť. Je to odporné, ohavné, zbabelé a takých ľudí by som strieľala.
Dieťa ma byť plodom lásky a starostlivosti, tak načo si tak múdre a krásne dievča ako si ty, robili dvaja nezodpovední ľudia! Je mi z toho špatne. :-| .. Neľutujem ťa, sama viem, že to nemá zmysel. Ale chcem ti popriať už len šťastný život, a aby táto skúsenosť ti bola príkladom, pretože bez nej by si nebola taká vyrovnaná aká si. Veľa šťastia, radosti, úsmevov ti želám. :-)

4 Katherine | Web | 3. august 2016 at 14:10 | React

Páni, máš opravdu skvělou babičku. Co já bych za ní dala. Je skvělé, že už se tvůj život vrátil zpět do normálu a že žiješ tak, jak sis to v dětství přála. :-) :-) Moc Ti držím palce aby to tak pokračovalo ještě na moc dlouhou dobu s babičkou :-)

5 Chloé | Web | 3. august 2016 at 14:31 | React

Nádherne si to všetko napísala :) Máš úžasnú babku a je mi ľúto to, čo si musela prežívať. Pri čítaní mi až slzička skoro vybehla. Ako vidím, si naozaj úžasné dievča :)

6 Heaven | Web | 3. august 2016 at 15:02 | React

Krásně napsané :) Tvoje babička je opravdu zlatá :) Škoda, že ne všichni umí být takoví...

7 Kris | Email | Web | 3. august 2016 at 15:58 | React

Je to sice smutný příběh, ale vidím, že ty stojíš pevnýma nohama na zemi a jsi opravdu vděčná za to, co máš. A jak říkáš- litovat tě nebudu, ale chtěla bych naopak vyjádřit obdiv ;-)

8 Whirpy | Email | Web | 3. august 2016 at 17:34 | React

Babička je skvělá, navíc ve stejném znamení. :O Hodně vám fandím a snad už je jak píšeš vše zlé za vámi.
Mojí rodiče se také rozváděli, je to sice trochu zamotané, ale taťka o mě zrovna taky zájem nijak nejevil/nejeví... ne, že by to bylo z mé strany jinak.
Myslím, že ty rodinné trable člověka dokážou hodně zasáhnout a změnit...

9 Rory | Web | 3. august 2016 at 21:25 | React

U takovýhto příběhů mi vždy dojde, jaké mám v životě štěstí. :) Tvoje babi musí být úžasná žena, jsem moc ráda, že jsi nyní už šťastná a že je vše hrozné za tebou. :)

10 steel32 | Web | 4. august 2016 at 10:00 | React

tvl, jako upřímně si to měla dost těžký :O babička docela anděl, nedokážu si představit děcák vůbec o.O a je strašně hezký, že i takhle si šťastná a neděláš ze sebe chudinku, jako většina lidí, co to měla snadnější a je furt nespokojená :D a taky, že se chceš o babičku postarat a všechno jí to vrátit :) máš můj obdiv!

11 darthnellr | Web | 4. august 2016 at 12:03 | React

je fajn, že na blog to říct můžeš aniž by to někdo z tvýho kolí věděl) To je strašný, nechápu proč ty lidi teda to dítě mají (teď nic ve zlým, jinak by si nebal žejo :D) No asi taky bych už nikdy nejedla hrášek. A to byla máma jakože na tvrdý závislá ? Trošku se mi chce bulet, jak je to hezký, že si tě vzala babička. To je pak strašný, když takováhle úžasná osoba má takový dítě.. teď nevím, jestli tvojí mámu, nebo tátu. Jedna velká láska na celý život. to je věrnost! :)) Ježiš to je nádherný, že si šla na takovou školu kvůli ní. To by málo kdo udělal. Přesně, všechno zlý je pro něco dobrý! krásný článek!!A babička je kouzelná osoba! taky mám takovou obětavou a miluju jí!! :))

12 cincina | Web | 4. august 2016 at 22:19 | React

Tak tenhle článek mi vyrazil dech. Dozvěděla jsem se o tobě zase něco nového... a wow! Nečekala jsem, že máš tohle všechno za sebou.
Ale hlavní je, že si tě pak vzala babička a byla jsi znovu šťastná!:)

13 bcup♡ | Web | 5. august 2016 at 12:22 | React

na světě není člověk, kterej by byl úplnej andílek a nedělal žádný chyby, buď v klidu. :) budu držet palce, aby to bylo s babi lepší. určitě bude, neboj. :)

14 Nikki Allen | Web | 5. august 2016 at 14:20 | React

Přečetla jsem to jedním dechem, tohle je tedy silné kafe, ale naštěstí to má dobrý konec. Přísahám, že kdybys nezačala psát o babičce, tak bych začala brečet.
taky to nemám jednoduchý, ale k tomuhle se tedy ani neblížím.
Máš můj obdiv a litovat tě nebudu, protože sama nenávidím soucit. Jsem šťastná, že i tak špatný začátek může vyústit v dobrý konec!
Držím palce do života :)
Nikki

15 Gabby | 6. august 2016 at 6:50 | React

Ahoj :) založila jsem si kanál na youtube a natáčíme parodie na filmy a seriály. Teď jsme natočili parodii na hunger games a dál plánujeme: Avengers, Walking dead, Game of thrones, atd..
Hledáme lidi, kteří by si chtěli zahrát :) Nemusíte mít zkušenosti, stačí,že Vás to bude bavit :)
Tady je odkaz na naši první tvorbu:https://www.youtube.com/watch?v=LNWFetOc1gE

Kdo by měl zájem, tak mě kontaktujte zde:https://www.facebook.com/gabby.vernerova

PS: Ty jo, kolik ti bylo let, když jsi žila ještě s rodičema? No hlavně fakt buď ráda, jak to dopadlo. Tvoje babička je fakt velmi hodná a je super, že se jí to aspoň snažíš oplatit tou školou :) Přeju tobě i babičce hodně štěstí :)

16 Dulce Nika | Web | 11. august 2016 at 11:01 | React

fúúha, nemala si to jednoduché, ale skvelý článok :-)

17 Laura | Email | Web | 7. september 2016 at 20:08 | React

Na to jakýma sračkama sis prošla, se ted máš výborně. Alespon pokud srovnáváme s minulostí.
Narazila jsem na tvuj blog úplně náhodou a od ted mým oblíbeným. Más užasnej smysl pro to co a jak píšeš, a pokaždé končíš tak jak jsi začala a všechno co napíšeš u uvodu až do konce splníš. To se moc o blogerech říct nedá, nebo o nekterých.
Mej se beruško ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama