Neznámý pach - 1.kapitola

10. december 2013 at 22:09 | Susane S.
Seděla jsem na parapetě u okna a pozorovala noční život, vůbec jsem nevnímala hluk aut a řev pouličních gangů. Jen jsem seděla v 'tureckém sedu' s cigaretou v ruce a v hlavě jsem měla prázdno. Na nic jsem nemyslela. Neustálý řev jednoho člena z party mi rval uši, ale neobvykle jsem ho nevnímala. Nechápala jsem co to semnou je. Byla jsem vyčerpaná z práce, ale čerstvý vzduch mi stále dával víc a víc energie, jakoby mě to nabíjelo. Připadala jsem si volná, ani můj přítel nebyl doma, což jsem se divila v tuto dobu měl být už dávno doma, ale tím jsem se taky nějak nezabývala.
Někdo klepe na dveře. Cukla jsem sebou, protože ve 12 hodin je trošku neobvyklé aby někdo klepal, přítel to být nemohl. Má klíče. Koukla jsem se do kukátka a byl to nějaký neznámý člověk, radši jsem neotevírala, ale začal šíleně bušet do dveří a vyhrožoval mi, že jestli neotevřu tak dveře vykopne.Tiše jsem otočila klíčem, abych dveře zamkla, také horní a spodní zámek, jo a málem jsem zapomněla na řetěz. Tak a teď už se sem absoltně nedostane. Řekla jsem si sama pro sebe a vzdychla jsem. Cítila jsem silný průvan od pokoje, vzpomněla jsem si, že jsem nechala otevřené okno a najednou se ozve hlas tohotýž člověka který klepal na dveře: ,,Tak ty budeš dělat že nejsi doma děvenko?". Hlas byl tak silný jakoby ten člověk stál přímo zamnou, spanikařila jsem a hlavou mi prolítlo tolik myšlenek, že jsem myslela na to nejhorší.Stojí ten 'kdosi' zamnou, nebo mám halucinace? S největší odvahou jsem se otočila, zajímavé, nikdo tam nebyl.
Najdnou začalo něco hrozně páchnout. Vůbec mě nenapadalo co by to mohlo být. Ale smrad byl stále silnější. Okno bylo zavřené, takže z venku to jít nemohlo, v ledničce jsem nic zkaženého neměla a byla zavřená, pro jistotu jsem se šla podívat, ano byla vážně zavřená, ale jak jsem stále dýchala to 'aroma' připadalo mi to jako něco spáleného. ,,Nedej bože aby začala hořet plotýnka". ,,Ale vždyť já si nic neohřívala". Bylo mi to celé podivné. Šla jsem se podívat na chodbu. Stuhla jsem mezi futry jako kdyby mě někdo zmrazil. Stála jsem a koukala na tu hrůzu a doufala, že se mi to jen zdá.

1. kapitolka nové povídky, která se tu bude teď objevovat. Doufám, že se najde aspoň někdo kdo to bude číst. Do komentářů pište názory, kritiku apod... však to znáte.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Christina. | Web | 11. december 2013 at 14:39 | React

61 let. Jde o to, že asi před dvěma měsíci byl úplně v pohodě a o pár měsíců později mu zjistili několik nádorů v játrech a na plících. Nechápu, jak se tohle může stát někomu, kdo přestal kouřit už více jak před deseti lety... Je čím dál více vidět, že je to u nás v rodině a mě to začíná děsit.

Skvěle napsané! :)

2 Sheri | Web | 11. december 2013 at 22:08 | React

Akože ďakujem, podstrčiť mi takýto príbeh na noc... Moc sa teším na pokračovanie! Podľa mňa je to výborne napísané, aj keď nasledujúcu kapitolu prosím dlhšiu :D

Ty miluješ Eminema♥ ? Konečne nejaké dievča, začínala som si myslieť, že som sama :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement